Петок - Friday
28-Април - April-2017
05:31:32
 
СТАРО КОЧАНИ
OLD KOČANI
 
Добредојде кочанско гостинче! | RSSПочетна - Main | Фото албум - Photo Albums | Регистрација - Registration | Пријави се - Login
Мени на страницата
Категории
Кочани - Kocani [127]
Стари фотографии од градот - Old photos of the city
Објекти - Buildings [71]
Разгледници - Postcards [31]
Знаменитости - Monuments [7]
Стопанство - Economy [36]
Земјоделство - Agriculture [13]
Настани - Events [89]
Спорт - Sport [156]
Култура - Culture [78]
Личности - Persons [70]
Друго - Other [124]
Уметност - Art [56]
Почетна - Main » Фото албум - Photo album » Спорт - Sport » “Осогово“ - “Динамо“ - Загреб (1958 година)
На 19 јули 1958 година во Белград се одигра натпреварот од Младинското првенство на Југославија помеѓу “Осогово“ и “Динамо“ од Загреб. Победија кочанските фудбалери со резултат 3:1 (1:0). На првенството играа уште и екипите на “Црвена ѕвезда“ и “Партизан“ - Белград, “Шибеник“ и “Будуќност“ - Титоград. На фотографијата: Ковачевиќ, Серафимов, Наунов, Салтиров, Сантов, К. Кметски, Герасимов, Димов, Милутиновиќ, Петров, Диневски и Хаџиев.
Видено - Views: 101 | Димензии - Dimensions: 1444x960px/229.6Kb
Дата - Date: 29-Ноември - November-2012 | Додадено од - Added by: Aleksandra
Види ја фотографијата во реална големина - View photo in real size
Рејтинг - Rating: 0.0/0


Вкупно коментари - Total comments: 0
Само регистрирани корисници можат да остават коментари.

Only registered users can add comments.
[ Регистрација - Registration | Пријави се - Login ]
Посетете - Visit:
Кочани низ музика -
Kocani music files
Oпштина Кочани -
Municipality of Kocani
Контакт - Contact
Име и презиме - Sender's name *:
Вашиот e-mail - Sender's e-mail *:
Субјект на пораката - Message subject:
Текст на пораката - Message text *:
Оценете го сајтот - Site rating:

Copyright OLD KOCANI © 2017
Create a free website with uCoz