Сабота - Saturday
21-April-2018
06:48:40
 
СТАРО КОЧАНИ
OLD KOČANI
 
Добредојде кочанско гостинче! | RSSПочетна - Main | Фото албум - Photo Albums | Регистрација - Registration | Пријави се - Login
Мени на страницата
Категории
Кочани - Kocani [127]
Стари фотографии од градот - Old photos of the city
Објекти - Buildings [73]
Разгледници - Postcards [31]
Знаменитости - Monuments [7]
Стопанство - Economy [36]
Земјоделство - Agriculture [13]
Настани - Events [90]
Спорт - Sport [158]
Култура - Culture [79]
Личности - Persons [72]
Друго - Other [125]
Уметност - Art [56]
Почетна - Main » Фото албум - Photo album » Спорт - Sport » Осогово - Брегалница (Ш) - 1993 год.
Дел од атмосферата на натпреварот меѓу “Осогово“ - “Брегалница“ (Штип) одигран на 13 јуни 1993 година во Кочани. Старата западна трибина беше срушена и беше почната да се гради сегашната, aма и покрај тоа на стадионот имаше над 9-10 илјади гледачи. Натпреварот беше прекинат во 83 минута при резултат 1:2 за “Брегалница“. Во тој момент беше досуден пенал за “Осогово“ затоа што гостинскиот играч Маниќ играше со рака во својот казнет простор, но фудбалерите и навивачите од Штип не дозволија да се изведе ударот од белата точка, па играта беше прекината. Подоцна натпреварувачката комисија донесе одлука натпреварот да се регистрира со службен резултат од 3:0 за “Осогово“. Натпреварот беше клучен за опстанок во Првата македонска лига, па “Осогово“ остана во лигата, а “Брегалница“ испадна во понизок ранг.
Видено - Views: 122 | Димензии - Dimensions: 1480x1002px/302.8Kb
Дата - Date: 03-January-2015 | Added by: Aleksandra
Види ја фотографијата во реална големина - View the photo in real size
Рејтинг - Rating: 0.0/0


Total comments: 0
Само регистрирани корисници можат да оставаат коментар - Only registered users can add comments.
[ Регистрација - Registration | Пријави се - Login ]
Посетете - Visit:
Кочани низ музика -
Kocani music files
Oпштина Кочани -
Municipality of Kocani
Контакт - Contact
Име и презиме - Sender's name *:
Вашиот e-mail - Sender's e-mail *:
Субјект на пораката - Message subject:
Текст на пораката - Message text *:
Оценете го сајтот - Site rating:

Copyright OLD KOCANI © 2018
Create a free website with uCoz