Вторник - Tuesday
16-October-2018
22:25:58
 
СТАРО КОЧАНИ
OLD KOČANI
 
Добредојде кочанско гостинче! | RSSПочетна - Main | Фото албум - Photo Albums | Регистрација - Registration | Пријави се - Login
Мени на страницата
Категории
Кочани - Kocani [128]
Стари фотографии од градот - Old photos of the city
Објекти - Buildings [73]
Разгледници - Postcards [31]
Знаменитости - Monuments [7]
Стопанство - Economy [36]
Земјоделство - Agriculture [13]
Настани - Events [91]
Спорт - Sport [158]
Култура - Culture [79]
Личности - Persons [73]
Друго - Other [126]
Уметност - Art [56]
Почетна - Main » Фото албум - Photo album » Спорт - Sport » Коце Ефремов - 1972 година
Борачот на БК “Спартак“ Коце Ефремов беше член на југословенската репрезентација на Медитеранските игри во Сплит во 1979 година. Го освои златниот медал во борење - слободен стил во категорија до 48 килограми. Како репрезентативец на СФРЈ учествуваше и на Олимписките игри во Москва во 1980 година и го освои седмото место.
Ефремов почина на 7. октомври 2018 година.
Видено - Views: 240 | Димензии - Dimensions: 763x1114px/98.2Kb
Дата - Date: 05-November-2012 | Added by: Aleksandra
Види ја фотографијата во реална големина - View the photo in real size
Рејтинг - Rating: 0.0/0


Total comments: 0
Само регистрирани корисници можат да оставаат коментар - Only registered users can add comments.
[ Регистрација - Registration | Пријави се - Login ]
Посетете - Visit:
Кочани низ музика -
Kocani music files
Oпштина Кочани -
Municipality of Kocani
Контакт - Contact
Име и презиме - Sender's name *:
Вашиот e-mail - Sender's e-mail *:
Субјект на пораката - Message subject:
Текст на пораката - Message text *:
Оценете го сајтот - Site rating:

Copyright OLD KOCANI © 2018
Create a free website with uCoz