Вторник - Tuesday
16-January-2018
16:25:47
 
СТАРО КОЧАНИ
OLD KOČANI
 
Добредојде кочанско гостинче! | RSSПочетна - Main | Фото албум - Photo Albums | Регистрација - Registration | Пријави се - Login
Мени на страницата
Категории
Кочани - Kocani [127]
Стари фотографии од градот - Old photos of the city
Објекти - Buildings [71]
Разгледници - Postcards [31]
Знаменитости - Monuments [7]
Стопанство - Economy [36]
Земјоделство - Agriculture [13]
Настани - Events [90]
Спорт - Sport [158]
Култура - Culture [79]
Личности - Persons [72]
Друго - Other [124]
Уметност - Art [56]
Почетна - Main » Фото албум - Photo album » Култура - Culture » ВИС “Тенеси“
Вокално-инструменталниот состав “Тенеси“ е формиран во почетокот на 60-те години. Во почетокот групата ја сочинувале Спасе Арсов, соло гитара, Драгољуб Манев, ритам гитара, Благој Михајлов, бас гитара и Трендо Христов, тапани. Во 1965 година во групата за тапанар доаѓа Иљами Мемедов.

На репертоарот била музика од популарните групи во тоа време: “Битлси“, “Ролингстоунс“, “Манферд мен“, “Шедоус“ и други.
Видено - Views: 118 | Димензии - Dimensions: 841x1193px/152.8Kb
Дата - Date: 13-October-2012 | Додадено од - Added by: Aleksandra
Види ја фотографијата во реална големина - View photo in real size
Рејтинг - Rating: 0.0/0


Вкупно коментари - Total comments: 0
Само регистрирани корисници можат да остават коментари.

Only registered users can add comments.
[ Регистрација - Registration | Пријави се - Login ]
Посетете - Visit:
Кочани низ музика -
Kocani music files
Oпштина Кочани -
Municipality of Kocani
Контакт - Contact
Име и презиме - Sender's name *:
Вашиот e-mail - Sender's e-mail *:
Субјект на пораката - Message subject:
Текст на пораката - Message text *:
Оценете го сајтот - Site rating:

Copyright OLD KOCANI © 2018
Create a free website with uCoz